Нові закони – старі проблеми: чи справді зміни вплинуть на ефективність виконання судових рішень?

26 березня 2025 року Національна школа суддів України провела для суддів місцевих та апеляційних судів семінар-практикум “Судовий контроль за виконанням судових рішень. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль” від 21.11.2024 р. № 9462”, який став важливим етапом для обговорення нових норм законодавства у сфері виконання судових рішень.

Відкрили семінар Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович та начальниця відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Любов Гончар.

Метою заходу було обговорення та практичне застосування змін, внесених до законодавчих актів України, зокрема до Закону України від 21 листопада 2024 року № 9462, який удосконалює положення про судовий контроль за виконанням судових рішень.

Програма семінару передбачала поглиблене вивчення нових норм, що стосуються судового контролю за виконанням судових рішень, а також їхнього впливу на практику виконання рішень. Учасники обговорили практичні заходи для підвищення ефективності судового контролю, розглянули проблеми, що виникають на етапі виконання рішень, і шукали можливі шляхи їх вирішення.

До проведення семінару долучилися фахівці з багаторічним досвідом, серед яких суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, доктор філософії в галузі права Андрій Жук, суддя Шевченківського районного суду міста Києва Валентина Маліновська, суддя Північного апеляційного господарського суду у відставці, кандидат юридичних наук Володимир Поліщук, головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України Андрій Назаровець, голова Ради приватних виконавців м. Києва, приватний виконавець Михайло Корольов, адвокат Олександр Черних.

Семінар сприяв обміну досвідом та знаннями між суддями, виконавцями та адвокатами для удосконалення судового контролю за виконанням судових рішень і покращення ефективності цього процесу.