Національна школа суддів України

Покращення комунікації з особами з інвалідністю

12 липня 2024 року Дніпровським регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар “Комунікаційно-психологічні особливості взаємодії з особами з інвалідністю” для суддів, помічників суддів і працівників апаратів місцевих та апеляційних судів в режимі онлайн.

Навчальний захід відкрила заступник директора Дніпровського регіонального відділення Алла БАШТАННИК, яка ознайомила учасників з програмою семінару і зазначила, що тема семінару є актуальною в умовах збройної агресії рф проти України, зокрема учасники семінару отримають корисну інформацію щодо правового і соціального захисту осіб з інвалідністю, обговорять психологічні особливості спілкування з людьми з інвалідністю та шляхи покращення комунікації під час спілкування з учасниками судового процесу, ознайомляться з важливим питанням запровадженням сервісів для вразливих груп користувачів суду і розвитком інклюзивного суду. Також було наголошено на правилах проведення навчального заходу в режимі онлайн та дотриманні правил особистої безпеки під час повітряної тривоги.

На початку заходу суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, доктор філософії в галузі права Олексій НЕСТЕРЕНКО розповів учасникам про правовий статус осіб з інвалідністю, ознайомив з положеннями Конвенції про права осіб з інвалідністю та нормативно-правовими актами національного законодавства щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю.

Заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України, доктор психологічних наук Андрій МАСЛЮК зосередив увагу слухачів на психологічних особливостях спілкування з особами з інвалідністю.

Юрист Громадської Організації “Справжня Надія/True Hope Ukraine”, член Громадської Організації “Всеукраїнська асоціація працівників судів” Аліна КІРАКОСЯН обговорила зі слухачами шляхи розвитку інклюзивного суду і запровадження сервісів для вразливих груп населення, а також докладно зупинилася на питаннях кризової комунікації з відвідувачами суду, зокрема з особами, які отримали поранення або психологічні травми внаслідок бойових дій.

Консультант Всеукраїнської громадської організації “Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень”, голова правління Благодійного товариства допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень “Джерела” (м. Київ) Раїса КРАВЧЕНКО надала практичні поради стосовно спілкування простою мовою з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями.

Наприкінці навчального заходу з метою зворотного зв’язку відбулося анкетне опитування слухачів.

За результатами успішного проходження семінару учасники отримають електронну форму Сертифіката Національної школи суддів України.