Практика Суду справедливості ЄС: особливості застосування українськими адмінсудами
1 листопада 2024 року Національна школа суддів України розпочала підготовку та підвищення рівня кваліфікації помічників суддів Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, яка проходитиме щоп’ятниці протягом місяця.
Навчальну програму сформовано з метою підготовки помічників суддів до ефективної, високопрофесійної роботи, навчання кваліфікованим підходам та методам складання проєктів судових рішень, вироблення навичок безконфліктної комунікації із учасниками бойових дій, оволодіння знаннями роботи в підсистемі “Електронний суд” та з електронними доказами. Програма охоплює як науково-практичні аспекти діяльності помічника судді, так і етичні норми діяльності.
До викладання під час підготовки запрошено суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Яна Берназюка, Ірину Желтобрюх, Валентину Юрченко, Володимир Бевзенка, суддю Шостого апеляційного адміністративного суду Олену Ганечко, голову Нововоронцовського районного суду Херсонської області Вячеслава Каневського, суддю Господарського суду в Луганській області Олену Фонову, партнера адвокатського об'єднання НОВУМ, юриста громадської організації “Платформа Громадський контроль” Едуарда Сиромятникова, помічника судді Великої Палати Верховного Суду Тетяну Чубар, а також керівника регіональної служби підтримки в Тернопільській області Миколу Олійника.
Активну участь у підготовці також беруть працівники Національної школи суддів України – очільниця Навчальної лабораторії з вивчення права Європейського Союзу Наталія Ахтирська і заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Андрій Маслюк.
У рамках цієї підготовки слухачі візьмуть участь у семінарі “Комунікація з учасниками бойових дій” та тренінгу “Судовий контроль за реалізацією адміністративними органами дискреційних повноважень”. Помічники суддів вивчать сучасні вимоги застосування норм процесуального законодавства (правові позиції Великої Палати Верховного Суду), а також зміст та особливості правового регулювання Закону України “Про адміністративну процедуру”. Особливу увагу під час навчання буде приділено заходам процесуального примусу в адміністративному судочинстві та верховенству права з його складовими.
Завдяки отриманим знанням слухачі зможуть забезпечити належний рівень роботи офісу судді у Верховному Суді, підвищуючи цим ефективність судової системи України.
За результатами успішного проходження підготовки кожен учасник отримає Сертифікат Національної школи суддів України.