28 травня 2025 р. Запрошуємо суддів та помічників суддів взяти участь у тьюторському курсі Ради Європи HELP «Депортація дітей під час збройних конфліктів»

Розпочалася реєстрація на тьюторський курс Ради Європи HELP «Депортація дітей під час збройних конфліктів». Запуск курсу відбудеться 28 травня в м. Києві в очному форматі. Навчання триватиме до середини серпня 2025 року.

Курс організовано проєктом Ради Європи  «HELP (Освіта в галузі прав людини для представників юридичних професій) для України, в тому числі під час війни», Фаза 2 у співпраці з Національною школою суддів України та Вищою школою адвокатури НААУ.

Цей курс створено в рамках виконання Рекомендації 2253 (2023) Парламентської Асамблеї Ради Європи, що стосується депортації та примусового переміщення українських дітей та інших цивільних осіб до Російської Федерації або на тимчасово окуповані території України. Його метою є сприяння створенню механізмів для безпечної репатріації цих осіб, припинення таких порушень та притягнення винних до відповідальності перед компетентними міжнародними та національними судами.

Курс надає правникам поглиблені знання щодо правових стандартів, які регулюють примусове переміщення в зонах збройного конфлікту. Він також розвиває практичні навички, необхідні для застосування цих правових режимів у процесах розслідування та судового переслідування міжнародних злочинів, тим самим посилюючи відповідальність за скоєння таких грубих порушень.

Він також розкриває питання поводження з дітьми під час вимушеного переміщення, охоплює права переміщених дітей на возз’єднання та повернення сімей, досліджує механізми притягнення як осіб та  держав до відповідальності за незаконні депортації, розглядає відповідальність за міжнародним та національним кримінальним правом, зокрема зобов’язання держав, що випливають із міжнародно-правових рамок.

Курс складається з п’яти модулів:

1. Вступ до питання;

2. Незаконність депортації дітей під час збройних конфліктів;

3. Поводження із дітьми під час депортації/примусового переміщення;

4. Зобов’язання сприяти поверненню дітей;

5. Відповідальність за депортацію дітей;

Тьюторки курсу:

– Ольга Поєдинок, к. ю. н., адвокатка, співавторка курсу, доцентка кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

– Наталя Мілюхіна, помічник судді Верховного Суду.

Склад учасників буде формуватися на конкурсній основі (з урахуванням спеціалізації, досвіду участі в курсах HELP та гендерної рівності

Відео про курсhttps://youtu.be/SRLMRW5lNT4

Для участі зареєструйтесь за посиланням до 18 травня 2025 року. 

Зацікавлені учасники повинні бути присутніми на стартовому заході, взяти на себе зобов’язання пройти та завершити онлайн-курс з тьютором (приблизно 1–2 години навчання на тиждень), зареєструватися на захід, мати ноутбук/планшет/смартфон для доступу до платформи електронного навчання HELP.

Проєкт покриє транспортні витрати (вартість залізничних або інших квитків) для учасників з регіонів та проживання в готелі для участі в стартовій зустрічі (одна доба).

Координатор курсу від НШСУ:

Тамара Закревська, заступниця начальника відділу підготовки викладачів(тренерів), тел.: 050 971 14 99, e-mail: zakrevskato@ukr.net