25 лютого 2025 р. Програма вебінару “Комунікація в системі правосуддя”
|
ЗАТВЕРДЖУЮ В. о. ректора Національної школи суддів України Наталія ШУКЛІНА “14” лютого 2025 року |
Програма
вебінару “Комунікація в системі правосуддя”
для суддів місцевих та апеляційних судів
(у програмі Zoom)
Учасники: вебінар розроблений для суддів-спікерів у судах, що розглядають справи, пов’язані з конфліктами.
Мета: вебінар має на меті допомогти учасникам усвідомити важливість комунікації справедливості в контексті Перехідного правосуддя, а також ознайомитися з відповідними міжнародними та національними найкращими практиками.
Завдання: вебінар сприятиме розумінню прозорості, ефективної комунікації та роботи із залученням громадськості в міжнародних і національних судах, що займаються розглядом міжнародних злочинів.
(Кожна сесія включатиме презентацію та обговорення. Буде забезпечено синхронний переклад між англійською та українською мовами)
25 лютого 2025 року – вівторок
09:30–10:00 |
Підключення та реєстрація учасників та учасниць у програмі “Zoom” |
10.00–10:10 |
Відкриття. Наталія ШУКЛІНА – проректор Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України Ольга КАВРАН - засновниця та директорка IUSTICOM
|
10:10–10:45
|
Презентація Power Point лекції Вступ – важливість комунікації справедливості в контексті Перехідного правосуддя
|
10:45–12:00 |
Найкращі практики судових комунікацій – міжнародні суди
|
12:00–12:15 |
Перерва |
12:15–13:30 |
Найкращі практики судових комунікацій – національні суди
|
|
Закриття. Підведення підсумків
|
Експерти IUSTICOM
Ольга КАВРАН — засновниця IUSTICOM та дослідниця у Вільному університеті Брюсселя (Vrije Universiteit Brussel) у Бельгії, де вона здобуває ступінь доктора філософії за темою зобов’язання міжнародних кримінальних судів надавати інформацію громадськості. Вона має понад 25 років досвіду в сфері міжнародного кримінального правосуддя: спочатку на посаді заступниці координатора з питань зв’язків з громадськістю, а потім як прес-секретарки Прокурора Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії (1997-2010). Далі вона працювала керівницею відділу з питань зв’язків з громадськістю та спадщини Спеціального трибуналу по Лівану (2010-2020). Під час роботи у Спеціальному трибуналі вона розробила та реалізувала досі діючу міжуніверситетську програму з міжнародного кримінального права та процеcу, запровадивши вивчення міжнародного кримінального права в Лівані та регіоні Близького Сходу та Північної Африки. Пані Кавран також має великий досвід викладання в Американському університеті Бейрута та у ряді інших університетів Лівану, колишньої Югославії, Сполучених Штатів і Великобританії. Вона є автором численних публікацій на тему міжнародних кримінальних судів та проваджень.
Нерма ЄЛАЧИЧ — директорка з комунікацій Комісії з міжнародного правосуддя та підзвітності
(CIJA). Пані Єлачич має значний досвід у сфері міжнародного кримінального правосуддя, працювала керівником медіа-відділу Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії та є однією із засновників Балканської мережі розслідувальної журналістики (BIRN) у Боснії та Герцеговині — медіа НУО, що спеціалізується на розслідуванні військових злочинів, організованої злочинності та корупції. Маючи понад 20 років досвіду у сфері перехідного правосуддя та зусиль щодо відновлення справедливості у випадках порушень міжнародного права, вона працювала консультанткою з питань перехідного правосуддя у низці місць, постраждалих від конфлікту, зокрема в Ємені, Сирії, Іраку, Уганді та Єгипті. Працюючи в 1990-х роках у Лондоні, зокрема для The Observer та The Financial Times, пані Єлачич здобула досвід дослідницької журналістики, спеціалізуючись на питаннях військових злочинів та організованої злочинності.
Рефік ХОДЖИЧ — старший радник у Європейському інституті миру та експерт з питань перехідного правосуддя, який понад два десятиліття працює у цій сфері, приділяючи особливу увагу ролі медіа та комунікацій. Його великий досвід включає роботу директором з комунікацій у Міжнародному центрі перехідного правосуддя (ICTJ) з 2011 по 2017 рік, де він займався питаннями, що стосуються Кенії, Гватемали, Сирії, Канади, Уганди та Непалу. Він також працював у Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії з 2000 по 2004 рік та з 2006 по 2010 рік, виконуючи функції речника трибуналу та координатора із зв’язків з громадськістю в Боснії і Герцеговині, а також очолював відділ інформації та зв’язків з громадськістю Суду Боснії і Герцеговини, де розробив комплексну стратегію з питань громадського інформування для суду та прокуратури. Пан Ходжич також працював експертом зі стратегічних комунікацій у процесах перехідного правосуддя в колишній Югославії, Шрі-Ланці, Лівані, Колумбії, Тунісі та Східному Тиморі.