Дії працівників апаратів судів при невідкладних станах постраждалих

13 та 14 червня 2019 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено два тренінги для  працівників місцевих та апеляційних судів на тему: “Надання домедичної допомоги працівниками апаратів судів”.

Заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник привітала учасників і звернула увагу, що під час тренінгу вони отримають теоретичні знання і відпрацюють практичні навички надання домедичної допомоги потерпілим для попередження виникнення важких або критичних станів у потерпілих. Також Алла Баштанник ознайомила слухачів з регламентом заходу та представила тренерів – старшого викладача кафедри тактико-спеціальної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидата юридичних наук, інструктора з надання домедичної допомоги Станіславу Миронюк і викладача кафедри тактико-спеціальної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, лікаря, інструктора з надання домедичної допомоги Івана Кондратенка.

Викладачі розглянули зі слухачами ситуації, які можуть виникати з людьми та нести загрозу життю у приміщенні суду, вдома, на вулиці, провели аналіз основних причин смертності та розповіли про правила залучення випадкових людей для надання домедичної допомоги. Після перегляду навчальних відеороликів обговорили загальні принципи надання першої допомоги при невідкладних станах та відповіли на запитання учасників.

Працівники апаратів судів відпрацювали практичні навички зупинки критичних кровотеч (робота з турнікетом), накладання шин при переломах кісток, надання домедичної допомоги при вивихах, розтягуваннях і розривах зв’язок; проведення серцево-легеневої реанімації самостійно та в парі (з використанням манекенів і плівки-клапану для штучної вентиляції легенів), а також зупинилися на алгоритмі дій під час проведення заходів задля попередження виникнення ускладнень при правильному застосуванні реанімаційних методик надання домедичної допомоги.

Тренери звернули увагу учасників на дії домедичної допомоги, які необхідно проводити постраждалим при невідкладних станах: гострому порушенні мозкового кровообігу (інсульті), загрудному болі (інфаркті), судомному нападі (епілепсії), захворюванні ендокринної системи (цукровому діабеті), при психічних станах і розладах поведінки людини тощо.

На завершення працівники апаратів судів поділилися враженнями від участі в заході та висловили свої побажання і пропозиції.

Повний текст програм тренінгу розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.