Науково-методична допомога суддям з питань судочинства у справах про воєнні злочини

08 серпня у Києві ректор Микола Оніщук відкрив засідання Консультативної ради Національної школи суддів України з надання науково-методичної допомоги суддям з питань судочинства у справах про воєнні злочини.

Ректор у своєму виступі зазначив, що Консультативна рада була створена у січні 2023 року Національною школою суддів України (НШСУ) за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» для зміцнення спроможності суддів справедливо, неупереджено та своєчасно розглядати справи про воєнні злочини. Він також наголосив, що українськими судами вже винесено 57 вироків у справах про воєнні злочини, в очікуванні ще близько 200 обвинувальних актів з цієї категорії справ. Микола Оніщук подякував Програмі USAID «Справедливість для всіх» за багаторічну співпрацю та підтримку при створенні Консультативної ради, міжнародним експертам та членам ради за бажання долучитись до допомоги з надання науково-методичної допомоги суддям з питань судочинства у справах про воєнні злочини, а також наголосив, що в рамках каскадування навчальних заходів з тематики воєнних злочинів НШСУ заплановано проведення нових заходів із залученням вітчизняних та міжнародних експертів.

Наталія Петрова, заступниця керівника Програми USAID «Справедливість для всіх» у вітальній промові вказала на необхідність і важливість переформатування навчальних заходів НШСУ в сторону тематики воєнних злочинів, вказала на актуальність видання Настільної книги судді з матеріалами для розгляду справ про міжнародні злочини, яку було створено у співпраці українських суддів з міжнародними й українськими експертами та презентовано нещодавно, а також подякувала усім міжнародним експертам і українським суддям за участь у Консультативні раді.

Тетяна Фулей, начальник відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення освіти суддів Національної школи суддів України наголосила на важливості рекомендацій щодо розробки стандартизованої навчальної програми для суддів з матеріалами для розгляду справ про воєнні злочини, презентувала досвід проведення заходів НШСУ з цієї тематики.

Модерувала засідання Валентина Мудрік, радник із питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID «Справедливість для всіх». Під час засідання було обговорено організаційні питання, завдання Консультативної ради у наданні відповідей на інформаційні запити від суддів, рекомендації НШСУ щодо розробки стандартизованої навчальної програми для суддів з матеріалами для розгляду справ про воєнні злочини, погоджено план роботи, дату наступного засідання та проінформовано учасників, що для забезпечення надходження звернень із консультативними запитами від суддів та організації роботи з ними на веб ресурсах НШСУ діє окрема електронна поштова скринька c24warcrimes@gmail.com