Національна школа суддів України

Розпочався орієнтаційний навчальний курс для новопризначених суддів Верховного Суду

13-17 травня 2019 року Національна школа суддів України за підтримки проектів міжнародної технічної допомоги проводить орієнтаційний навчальний курс для новопризначених суддів Верховного Суду.Орієнтаційний курс має на меті надати можливість суддям отримати або ж поновити необхідні знання та навички для належного виконання повноважень суддів касаційних судів.
Як відмітила, відкриваючи курс, виконуюча обов’язки ректора Наталія Шукліна новопризначених суддів чекає насичена, різноманітна за формою та змістом, багато в чому унікальна навчальна програма за участі визнаних вітчизняних та іноземних експертів, діючих суддів Верховного Суду.


З вітальними словами до суддів звернувся від імені Голови Верховного Суду Голова Касаційного суду в складі ВС Станіслав Кравченко. Також вітальні слова і побажання висловили Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, Заступник Глави Представництва ЄС в Україні  Анніка Вайдеманн, керівник відділу міжнародного розвитку (радник) Посольства Канади в Україні Карім Моркос, старший менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх.
 Перша сесія першого дня навчання була присвячена застосуванню принципу верховенства права у практиці Верховного Суду.

У її рамках новопризначені судді переглянули відео лекцію “Верховенство права”  Голови Судової Системи Англії та Уельсу, лорда Томаса Генрі Бінгема.

Суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий розповів про основні складові верховенства права з урахуванням нових доктринальних напрацювань.

Про тенденції та визначальні підходи застосування принципу верховенства права у практиці Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) проінформувала суддя Великої Палати Верховного Суду Олександра Яновська.

Як, на конкретних прикладах,  застосовується у практиці Верховного Суду принцип верховенства права розповів Василь Крат, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Друга сесія була присвячена забезпеченню єдності судової практики Верховним Судом

Секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв презентував  доповідь про процесуальні інструменти забезпечення єдності судової практики Верховним Судом.

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович детально проаналізував інститут  “зразкової справи” в адміністративній юстиції. 

Перший день орієнтаційного курсу завершився доповіддю Голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслава Кравченко щодо незалежності суддів в аспекті практики застосування статті 375 КК України.


Про подальшу реалізацію орієнтаційного курсу буде поінформовано у форматі щоденника 


Орієнтаційний курс реалізується в співпраці з Програмою USAID “Нове правосуддя”; Проектами Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” та “Підтримка виконання Україною рішень ЄСПЛ”, Проектом Європейського Союзу “Право-JUSTICE” спільно з Проектом Twinning “Посилення спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні”, Проектом Координатора проектів ОБСЄ в Україні “Підтримка навчання суддів, що відповідає їх потребам”,  Українсько-канадським проектом підтримки судової реформи.