Суспільні засоби та межі забезпечення безпеки суду та їх вплив на авторитет правосуддя
21-22 серпня 2017 року Львівське регіональне відділення в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка проводить ІV-ий семінар на тему: “Авторитет судової влади: доброчесність та компетентність судді, як основні елементи довіри до суду”.
Захід відкрили – заступник начальника відділу підготовки викладачів НШСУ, суддя у відставці, кандидат юридичних наук Галина Юровська, директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна та суддя Львівського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, член Ради суддів України Олександр Сасевич. У вітальних промовах звучали слова вдячності та сподівання на те, що такий захід вплине на покращення суспільної думки про судову владу в Україні та допоможе захисту суддівської спільноти від загрози впливу стереотипів та недоброзичливої критики на репутацію судів у цілому.
Провести захід запрошено: суддю Львівського окружного адміністративного суду Володимира Кравчука, який модеруватиме навчальний процес та розкриє перед слухачами філософські аспекти поняття та складових авторитету, меж судової влади; доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського НУ ім. І. Франка Степана Білостоцького, який розповість про історичні джерела правосуддя; доцента кафедри кримінально-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидата юридичних наук, доцента Віру Навроцьку, яка опише слухачам стародавнє правосуддя. Василь Кметь представить тему авторитету церковного суду в історії та сьогоденні, суддя Львівського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, член Ради суддів України Олександр Сасевич розкриє принципи верховенства права. До викладання залучено радника з питань верховенства права Консультативної місії ЄС Маркуса Ролофса, фахівця-експерта з комунікацій в системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольгу Давид, експерта з комунікації та по роботі з інформаційним простором та блогера, журналіста Андрія Уманця для розкриття міжнародного досвіду та роз’яснення журналістського кута огляду суддівства.
Для слухачів підібрано не лише цікавий, змістовний та корисний лекційний матеріал, але й передбачено, вкотре, проведення екскурсії цікавими місцями Львова, пов’язаними безпосередньо із здійсненням правосуддя.