Вивчення та подолання корупційних ризиків правосуддя

27 вересня 2017 року начальник юридичного відділу  Національної школи суддів України Олександр Пелих взяв участь в експертній дискусії “Сприйняття корупції та оцінка корупційних ризиків у судовій системі. Ефективне вирішення проблеми – створення антикорупційного суду?”.

Участь у обговоренні взяли народні депутати України, судді, представники Національного антикорупційного бюро України, Національної школи суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, установ судової гілки влади, провідні громадські експерти та правники.

Захід проводили українське представництво міжнародної мережі Transparency International за підтримки Програми USAID реформування сектору юстиції "Нове правосуддя".

 В рамках дискусії було розглянуто такі питання:

  • Як саме має функціонувати нова інституція?
  • Яким чином повинен здійснюватися відбір суддів в антикорупційний суд?
  • Чи стане антикорупційний суд ефективним інструментом вирішення проблеми залежності судової гілки влади?

Під час заходу було презентовано аналіз корупційних ризиків у секторі юстиції України та узагальнені дані опитування українських суддів та представників юридичної професії, які працюють в судах, а також громадян на предмет сприйняття ними стану суддівської незалежності та підзвітності, готовності повідомляти про факти корупції в судах.

Ознайомитись із презентаціями аналізу корупційних ризиків у секторі юстиції України та узагальненими даними опитування на предмет сприйняття  стану суддівської незалежності та підзвітності