Національна школа суддів України

15 жовтня 2020 р. Значимість ефективної комунікації в діяльності суду

15 жовтня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України провело онлайн семінар для працівників апаратів судів на тему: Поведінка прес-секретаря у стресових ситуаціях”.

Відкриваючи навчальний захід, директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна зазначила, що комунікаціям у судах варто приділяти значну увагу, адже саме вони надають можливість донести до громадськості ключові повідомлення, а також унеможливити спотворення та перекручування інформації щодо діяльності судової влади. Тому представники суду, на яких покладено обов’язки комунікаційної діяльності, потребують постійного підвищення рівня кваліфікації. “Мета семінару – удосконалити навички спілкування з громадянами та ЗМІ та навчити діяти швидко та ефективно в умовах кризової комунікації”, –  резюмувала очільниця регіонального відділення.

Cемінар провели фахівець-експерт із комунікацій у системі правосуддя, член Національної спілки журналістів Ольга Давид, тренер з ораторської майстерності тренінгової компанії “Аґрус: практика слова від Ірини Снітинської” Оксана Павлів, спеціаліст по соціальній роботі Центру “Жіночі перспективи” Олена Кальбус та прес-секретар Господарського суду Львівської області, доцент кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат наук із соціальної комунікації Наталія Шайда.

Роботу семінару розпочато із інтерактивної лекції щодо міжнародно-правових стандартів відкритості правосуддя та нормативно-правового регулювання взаємодії судової влади та ЗМІ в Україні.

Під час семінару його учасникам було запропоновано до вивчення питання організації медіа-супроводу діяльності суду, статусу прес-секретаря суду у взаємодії суду та ЗМІ, ідентифікації кризових ситуацій та управління ними.

Працівники апаратів судів також вивчили правила стратегічної та ефективної комунікації, стандарти інформаційної діяльності в соціальних мережах Інтернет та правила висвітлення судами діяльності суддів та судів у соціальних мережах, вимоги для відбору та розміщення інформації на вебсторінці суду офіційного веб-порталу  “Судова влада України”.

Належної уваги також було приділено правилам написання пресрелізу і пресанонсу та публічного виступу прес-секретаря. Слухачі отримали рекомендації щодо налагодження співпраці зі ЗМІ та навчилися моніторити медійний простір для виявлення інформаційних запитів громадськості.