Національна школа суддів України

Актуальність майбутньої Програми Європейського Союзу “Право – Юстиція”

20 червня  2017 року  в Національній школі суддів України проректор Володимир Мазурок зустрівся з експертами Європейського Союзу та представниками  проекту Європейського Союзу “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” Ервіном Роозе, Сальвією Кавальне та Джоном Каббоном.

Предметом обговорення були напрямки нового проекту Європейського Союзу щодо підтримки сектору юстиції в Україні, зокрема, у контексті судової реформи.

Експерти повідомили, що Європейський Союз вирішив продовжити підтримку реформ у сфері юстиції в Україні новою програмою “ПРАВО”, яка розрахована на 5 років. Метою нової Програми ЄС “ПРАВО–Юстиція”  буде надання стратегічних засобів і технічної підтримки для успішної  імплементації реформ у сфері юстиції відповідно до Стратегії реформування судочинства.

Проректор Володимир Мазурок проінформував експертів про запити Національної школи суддів України на допомогу проектів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, він наголосив на тому, що на сьогодні є потреба у підтримці зусиль суддівської освіти в реалізації проекту спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді.

Експертна допомога та підтримка з боку міжнародних проектів необхідна також для розвитку інституту визначення рівня підготовки та кваліфікації суддів. Залучення міжнародної експертної спільноти потребує також реалізація програми підготовки нового складу суддів Верховного Суду.

Cторони обговорили можливості взаємодії, спрямованої на підвищення  ефективності суддівської освіти.

Окремо дискутувалась тема посилення незалежності, компетентності,  цілісності та підзвітності судової влади відповідно до нового законодавства. Участь у цій дискусії взяла начальник відділу міжнародного  співробітництва Тетяна Пустовойтова.

У результаті зустрічі сторони висловили переконання, що співробітництво  нової Програми ЄС “ПРАВО-Юстиція” та Національної школи суддів України безсумнівно буде перспективним і плідним. Такі переконання сторін ґрунтуються на спільності поглядів, цінностей і завдань.