Національна школа суддів України

Міжнародне правове співробітництво в контексті євроінтеграційних процесів

20  жовтня 2015 року  відбулася зустріч ректора  Національної школи суддів України Миколи Оніщука  із  представниками експертної місії Центру міжнародного правового співробітництва (CILC) та Центру суддівських студій.  Метою зустрічі було обговорення судової реформи в Україні та майбутніх планів співробітництва в рамках нового українсько-нідерландського проекту.

 



У зустрічі взяли участь проректори Національної школи суддів України Наталія Шукліна таВолодимир Мазурок, начальник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Пустовойтова, заступник директора Центру міжнародного правового співробітництва Ерік Вінкен, керівник проектів Центру Ліно Бросіус, директор Центру суддівських студій Наталія Верещинська.

Ректор  Національної школи суддів УкраїниМикола Оніщук проінформував експертів про стан суддівської освіти в Україні, охарактеризував здобутки в цій сфері, та питання, з якими доводиться стикатися у процесі формування кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу. Ректор розповів, як змінилась доктрина суддівської освіти, які завдання, плани та виклики стоять перед установою, відмітив потреби, пов’язані з  їх реалізацією.

Особливо актуальною ректор назвав співпрацю щодо обміну досвідом у сфері методик вивчення особистих морально-психологічних якостей кандидата на посаду судді, психологічного супроводження суддівської діяльності. Саме Нідерланди володіють нині ефективними практиками  психологічного тестування (відбору) та супроводження суддів.

Також важливою для вітчизняної суддівської освіти є співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги у сфері підготовки  суддів-викладачів. Крім того, кваліфікаційна спроможність суддівського корпусу нині залежить також від успішності впровадження ефективних методик його атестації. Експертна оцінка наявних методичних напрацювань  - ще один актуальний напрям для співробітництва – наголосив Микола Оніщук.

У свою чергу, керівник проектів Центру міжнародного правового співробітництва Ліно Бросіус зауважив, що започаткування нового проекту має на меті збереження попередніх напрацювань та ініціатив. Співробітництво у рамах проекту розраховано на декілька років, його реалізація відбуватиметься у таких напрямах: роль та функції різних учасників судової системи, приведення практичної роботи суддів у відповідність із практикою Європейського суду з прав людини, незалежність та неупередженість суддів і запобігання впливу на суддів, питання внутрішніх та зовнішніх комунікацій. Пілотним регіоном роботи Проекту обрано Львівську область.