Національна школа суддів України

На зустріч потребам суддівської освіти

30 вересня 2016 року відбулася зустріч проректора Національної школи суддів України Наталії Шукліної з представниками технічної  місії Світового банку з підтримки правосуддя.

Метою місії є підготовка проекту та інформаційне наповнення звіту щодо задоволеності матеріально-технічних потреб інституцій системи правосуддя в Україні.

Проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна детально проінформувала експертів технічної  місії Світового банку про завдання, які стоять перед суддівською освітою в Україні, основні виклики та проблеми , які необхідно вирішувати у царині забезпечення кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу,  зокрема у контексті судової реформи.

Проректор відмітила, що Cтратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки передбачає, серед інших заходів, комплексне зміцнення потенціалу Національної школи суддів України.

Водночас, забезпечення ефективності навчального процесу та досягнення навчальних цілей стримується відсутністю в Національній школі суддів України власної матеріально-технічної бази, яка б дозволила здійснювати спеціальну підготовку кандидатів на посаду судді, підготовку і підвищення кваліфікації суддів на рівні сучасних вимог та передових практик -  наголосила Наталія Шукліна.

Відповідаючи на питання експертів, проректор повідомила, та в ході екскурсії продемонструвала, що існуючі в Національній школі суддів України умови не забезпечують необхідної кількості робочих кабінетів, лекційних аудиторій, конференц-залів та інших приміщень, наявність яких передбачена законодавством.

Констатувалось, що відповідно до вимог Державних будівельних норм України є необхідність нового будівництва чи виділення для реконструкції навчального комплексу, що має складатися з навчального, готельного, адміністративно-господарського корпусів тощо.

Сторони обговорили можливість залучення для створення навчальної бази Національної школи суддів України фінансової допомоги Світового Банку, який бере активну участь у реалізації проектів, спрямованих на підтримку судової реформи та створення ефективної системи суддівської освіти, що відповідає вимогам та викликам XXI століття.