Національна школа суддів України

Нові перспективи співпраці

20 грудня 2018 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук зустрівся  з керівником Проекту ЄС “ПРАВО” Довидасом Віткаускасом, та провідним експертом, суддею Анною Адамською-Галлан.

Зустріч була присвячена підведенню підсумків співпраці у 2018 році та плануванню напрямків та заходів на 2019 рік.

Микола Оніщук відмітив значну підтримку, надану Проектом ЄС «ПРАВО», при  підготовці суддів-наставників/коучів загальних та господарських судів, які опікувалися кандидатами на посаду судді під час їх стажувань у цих судах щодо розгляду цивільних і господарських справ. Спільно з проектом проведено 8 тренінгів та підготовлено 208 суддів-наставників/коучів.

У наступному році ці спільні заходи будуть продовжуватись для суддів-наставників/коучів загальних та адміністративних судів, які опікуватимуться кандидатами на посаду судді під час їх стажувань у цих судах щодо розгляду кримінальних та адміністративних справ.

Сторони домовилися співпрацювати при проведенні у першому кварталі наступного року орієнтаційного навчального курсу для  переможців конкурсу на посади суддів Верховного Суду щодо тематики «Процесуальні фільтри та процесуальні механізми забезпечення єдності судової практики».

Також виявлено взаємну зацікавленість у співпраці з підготовки суддів новостворених Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Ректором було запропоновано Проекту долучитися до підготовки та проведення Національною школою суддів України саміту за участі суддівських шкіл країн Східного партнерства із запрошенням представників провідних суддівських шкіл країн Східної і Західної Європи для обміну досвідом та методиками підготовки суддів щодо актуальних питань правозастосування, врахування практики Європейського суду з прав людини, психологічних аспектів суддівської діяльності.

Відмічалася важливість залучення європейського досвіду в процес підготовки тестових матеріалів та проведення тестування при відбірковому та кваліфікаційному іспиті, а також психологічному тестуванні при доборі кандидатів на посаду судді першої інстанції.