Національна школа суддів України

Новий етап співробітництва в розвитку правосуддя

5 жовтня 2016 року в Національній школі суддів України  відбулась зустріч із  представниками програми  USAID “Нове правосуддя”. 

Метою зустрічі було обговорення перспектив майбутньої співпраці в реалізації завдань, які постали перед Національною школою суддів України у зв’язку зі змінами законодавства щодо судової системи України.

 




Спочатку представники програми USAID реформування сектору правосуддя “Нове правосуддя” розповіли про її зміст та завдання. Так, відмічалось,  що програма “Нове правосуддя” буде ґрунтувати свою діяльність на здобутках проекту USAID “Справедливе правосуддя”. Відповідно, успішна історія співпраці з Національною школою суддів України буде продовжуватись, і буде довготривалою – програма розрахована на 4–5 років. Серед партнерів програми є також установи судової влади, уряд, парламент, громадянське суспільство, правозахисні організації, правничі школи, незалежні ЗМІ.

Мета “Нового правосуддя” – підтримка України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки. Досягати цієї мети заплановано через зміцнення суддівської незалежності та самоврядування, підвищення підзвітності та прозорості судової влади, сприяння удосконаленню судового адміністрування, підвищення якості правничої освіти заради покращення професійної підготовки кадрів для судової системи тощо.

Під час зустрічі сторони обговорили також бачення програми щодо подальшої підтримки зміцнення спроможності Національної школи суддів у підготовці нових суддів та поглибленні професійних знань діючих суддів.

Проректор Національної школи суддів України Володимир Мазурок проінформував керівництво проекту щодо потреб Національної школи суддів України в підтримці в рамках реалізації завдань програми. Зокрема, проректор розповів про роботу щодо створення та розвитку тестологічного центру в Національній школі суддів України. Володимир Мазурок зазначив, що запуск такого необхідного для судової системи інституту визначення рівня підготовки та кваліфікації буде складно здійснити без експертної допомоги та підтримки з боку міжнародних проектів.

Також потребують підтримки зусилля суддівської освіти в реалізації проекту спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді із числа помічників суддів.

 Залучення міжнародної експертної спільноти потребуватиме й розробка навчальної програми підготовки та навчальних курсів для суддів Верховного Суду із числа науковців та адвокатів.

Пріоритетним залишається і розвиток очних та дистанційних навчальних курсів, спільно напрацьованих у попередній період співпраці.

 У результаті зустрічі сторони висловили переконання, що, враховуючи унікальний багаторічний характер партнерства, здобутки співпраці та спільність поглядів, цінностей та завдань, співробітництво “Нового правосуддя” та Національної школи суддів України безсумнівно буде перспективним і плідним.