Національна школа суддів України

Телекомунікація системи правосуддя

22 лютого 2019 року в Національній школі суддів України проректор Володимир Мазурок зустрівся із суддею Адміністративного суду міста Таллінна Даймаром Ліів та національним експертом Наталією Ковалко, які представляють  міжнародну експертну місію з питань автоматизації бізнес процесів у судовій системі у рамках Компоненту 4 “Електронне правосуддя” Проекту ЄС “Право-JUSTICE”.

У ході зустрічі обговорювалися  потреби експертної та технічної підтримки органів судової системи та суддівського врядування, зокрема, підсистеми електронного діловодства судів, органів та установ системи правосуддя, а також можливих напрямків співпраці в рамках Компоненту 4 “Електронне правосуддя”.

Володимир Мазурок проінформував експертів про досвід Національної школи суддів України в застосуванні електронних інструментів у процесі професійної підготовки суддівських кадрів.

Проректор зазначив, що Національна школа суддів України проводить підготовку суддів та працівників апаратів судів щодо загальних засад застосування єдиної інформаційної системи.

Так, наприклад, 4 березня 2019 року в ході підготовки голів місцевих судів заняття з питань електронного судочинства проведе заступник голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький. У ході таких зустрічей буде можливість визначити потреби та інтерес представників судів з усіх областей України в підвищенні обізнаності з питань застосування єдиної інформаційної системи.

Володимир Мазурок наголосив на тому, що Національна школа суддів України готова й надалі продовжувати підготовку суддів  і працівників апаратів судів з питань цієї тематики, заручившись у цьому процесі експертною підтримкою міжнародних і національних спеціалістів та розробників ЄСІТС.

У ході зустрічі сторони погодилися в необхідності координації зусиль у розробці дистанційного курсу з питань електронного правосуддя та дотичних до нього питань задля охоплення більш чисельної слухацької аудиторії.

Міжнародний і національний експерти Даймар Ліів і Наталія Ковалко зосередили увагу на координації зусиль усіх заінтересованих сторін у вдосконаленні та просуванні системи електронного правосуддя. Експерти запевнили, що Проект націлений на підтримку ефективного функціонування системи електронного правосуддя, удосконалення функціонування національних інформаційних систем та залученні кращого досвіду до цього процесу.

Щоб оцінити важливі моменти та ступінь готовності до початку роботи модуля “Електронний суд”, буде підготовлений звіт експертів з пропозиціями щодо подальшої експертної та технічної підтримки органів судової системи та суддівського врядування, зокрема в рамках запровадження  єдиної підсистеми електронного діловодства судів, органів та установ системи правосуддя.