Національна школа суддів України

Визначення можливих напрямків співпраці у сфері ґендерної рівності

3 квітня 2018 року в Національній школі суддів України відбулася зустріч з експертами Офісу ООН Жінки в Україні. У ході зустрічі було обговорено сфери діяльності двох інституцій та визначено можливі напрямки співробітництва.

Проректор Наталія Шукліна проінформувала експертів про основні завдання та напрямки діяльності Національної школи суддів України, окреслила спектр науково-дослідної роботи, навчальних програм підготовки суддів та кандидатів на посаду судді.

Національний експерт Андрій Вишневський та міжнародна експертка ООН Жінки в Україні Ейлін Скіннідер ознайомили представників Національної школи суддів України із метою місії, націленою на формування пропозицій для ООН щодо забезпечення та підтримки рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, упровадженні заходів із застосування ґендерно відповідального підходу в системі здійснення правосуддя.

Ейлін Скіннідер, зокрема, поцікавилась питанням щодо включення ґендерного аспекту у програму підготовки кандидатів на посаду судді та підвищення кваліфікації діючих суддів, системою оцінювання ефективності навчальних курсів, процедурою відбору слухачів для проходження навчання, науково-дослідною роботою Національної школи суддів України у вивченні ґендерних питань у сфері правосуддя.

Начальник відділу науково-методичних досліджень проблем судочинства Тетяна Фулей ознайомила експертів із розробленими навчальними курсами, які охоплюють ґендерно-чутливі питання, зосередила увагу на важливості охоплення соціального контексту при розробці кожного тренінгового курсу (що є правилом для Національної школи суддів України) та роз’яснила процедуру відбору слухачів для проходження навчання.

У свою чергу, розробник навчального посібника для суддів та прокурорів “Забезпечення доступу жінок до правосуддя в Україні” Валентина Кузьменко розповіла експертам про участь Національної школи суддів України в науково-дослідній роботі у вивченні гендерних питань у доступі до правосуддя.

Сторони попередньо визначили пріоритетні напрямки співпраці, зокрема, можливість розробки навчального курсу для суддів “Особливості розгляду судами кримінальних проваджень щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом в Україні” та можливість технічної підтримки проведення тренінгів для тренерів уже розробленого навчального курсу “Запобігання дискримінації та расизму”.