Національна школа суддів України

Апробація навчальних курсів для кандидатів на посаду судді “Основи комунікативної діяльності судової влади” та для суддів “Комунікативна діяльність судів”

25 січня 2018 року Національною школою суддів України у співпраці з українсько-канадським проектом “Підтримка судової реформи в Україні” проведено апробацію навчальних курсів для кандидатів на посаду судді “Основи комунікативної діяльності судової влади” та для суддів “Комунікативна діяльність судів”.

Вітальними словами тренінг розпочали начальник відділу підготовки працівників апаратів судів Віктор Лисак, керівник робочої групи з розробки  навчальних курсів для кандидатів на посаду судді “Основи комунікативної діяльності судової влади” та для суддів “Комунікативна діяльність судів”, начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності, к. ю. н. Оксана Шамрай, координатор з питань комунікацій українсько-канадського проекту “Підтримка судової реформи в Україні” Дмитро Шинкарук.

Тренерами та фасилітаторами під час апробації були судді-розробники цього курсу – суддя господарського суду Одеської області Юлія Бездоля, суддя Харківського окружного адміністративного суду,  член Ради суддів України Людмила Волкова, суддя-спікер господарського суду Тернопільської області Володимир Гевко, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, д. ю. н., доцент Василь Ільков, суддя господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний, суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Андрій Малєєв, суддя Авдіївського міського суду Донецької області Олена Панченко, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Ради суддів України Олександр Сасевич. Модераторами тренінгу були досвідчені судді Людмила Волкова та Олександр Сасевич.

Метою навчального курсу є оволодіння кандидатами на посаду судді та суддями необхідними знаннями, уміннями та навичками внутрішньої та зовнішньої комунікації, уключаючи спілкування із засобами масової інформації.

 

Програма тренінгу складалася із таких тем:

  • Комунікація в судовій владі. Налагодження зв’язків із громадськістю в суді. Внутрішня і зовнішня комунікація. Роль, завдання і сфера відповідальності прес-служби та судді-спікера;
  • Демократичні стандарти взаємодії судів із засобами масової інформації;
  • Доступ ЗМІ та представників громадськості на судові засідання. Фото- і відеозйомка, звукозапис, трансляція судових засідань;
  • Спілкування із журналістами (підготовка до інтерв’ю, техніки поводження перед камерою, спілкування в умовах конфлікту);
  • Типи кризових ситуацій у суді. Визначення справ, що можуть викликати суспільний інтерес. Організація спілкування в умовах конфлікту;
  • Суддя в соціальних мережах.

Під час виконання практичних завдань слухачі мали можливість застосувати отримані знання на практиці (обговорення відео, робота в малих групах над вирішенням ситуативних завдань, проведення клікерних опитувань тощо).

Підсумком тренінгу стало проведення підсумкового персоналізованого клікерного опитування для контролю успішності засвоєння слухачами знань.

Проведення тренінгу для тренерів навчальних курсів заплановано на
6 лютого 2018 року.