Національна школа суддів України

Європейський вимір касаційного оскарження

Редактор HTML кодаПереносить слова

5-9 лютого 2018 року в Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду проходить семінар для суддів з вивчення досвіду країн Європи  з питань касаційного розгляду”.

Захід проводиться у співпраці з Проектом Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні”.

Вітальними словами підготовку відкрили проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, заступник голови Верховного Суду, Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов та постійний радник Проекту Twinning Яутріте Брієде.

Проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна відмітила унікальність заходу, який дає можливість спільної роботи та обміну досвідом  суддям з різних країн. Проректор висловила переконання, що семінар буде мати позитивний результат та стане початком перспективного циклу навчальних заходів, круглих столів, конференцій, які заплановані в рамках комплексної програми підготовки суддів та апарату Верховного Суду.

Суддя Конституційного Суду Австрійської Республіки, професор кафедри цивільного та господарського права Віденської школи економіки та бізнесу Георг Кодек та суддя Конституційного Суду Латвійської Республіки Яніс Нейманіс у своїх виступах детально зупиняться на розгляді важливого питання щодо сутності касації та розглянуть засоби правового захисту в апеляційних та касаційних провадженнях, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Судді Георг Кодек та Яніс Нейманіс під час презентації обміняються позитивним досвідом стосовно застосування “касаційних фільтрів” у судових системах Австрії та Латвії, детально зупиняться на застосуванні критерію “важливе питання права” та визначенні стандарту перегляду встановлених фактичних обставин. Суддя Яніс Нейманіс залучить суддів до обговорення низки актуальних питань щодо організації роботи судді. У ході презентацій Яніса Нейманіса передбачено обговорення цікавих тем та дискусії. Зокрема, розгляд питання щодо повноваження та прав голови суду визначати дати розгляду справи в судовому засіданні, надання доручення з підготовки справ. У виступі викладач зосередить увагу на питаннях щодо забезпечення належної організації усного слухання та письмових проваджень, удосконалення  принципу змагальності та методології вирішення правових питань.

У ході наступної лекції Яніс Нейманіс ознайомить суддів з актуальною інформацією щодо застосування принципів права при вирішенні справ, установлення сутності принципу права. Доповідач розкриє питання добросовісного використання прав та обов’язків учасників провадження та дотримання справедливості в господарському праві. Також у ході свого виступу Яніс Нейманіс приділить увагу теоретичним та практичним аспектам щодо застосування оціночних понять та правових норм, що мають широке значення, правовій аргументації рішень касаційного суду, колегій суддів, конституційності норм та доцільності звуженого тлумачення.

Довідково: Проект Twinning «Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні» впроваджується Верховним Судом спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, Міністерством юстиції Латвійської Республіки та Верховним судом Латвійської Республіки.
Метою проекту є посилення незалежності та ефективності судової влади за рахунок впровадження європейських стандартів, а також підвищення інституційної спроможності Верховного Суду, що дозволить сформувати єдину судову практику при здійсненні правосуддя і сприятиме зміцненню верховенства права в Україні.



Обновить Отменить