Національна школа суддів України

Результати діагностики корупції

18 вересня 2017 року проректор Володимир Мазурок узяв участь у презентації результатів пілотного соціологічного дослідження рівня та сприйняття корупції в Україні.

Соціологічне дослідження рівня та сприйняття корупції в Україні проводилося спільно з національними та міжнародними експертами за підтримки проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні “Підтримка діагностики, моніторингу та переслідуванню корупції в Україні” за методикою, схваленою рішенням Національного агентства запобігання корупції від 12 січня 2017 року №12.

Метою дослідження було визначення параметрів феномену сприйняття корупції, як специфічного виміру масової свідомості, та оцінка рівня поширеності корупційних практик у реальних відносинах в освіті, охороні здоров’я, судових і правоохоронних органах, патрульній/дорожній поліції, наданні адміністративних послуг, державних закупівлях і приватній сфері.

Результати пілотного дослідження презентували директор аналітичного центру інституту прикладних гуманітарних досліджень Олександр Сердюк та експерт цього інституту Марина Огай. Висновки та враження внаслідок “польового” етапу дослідження, який проводився з 29 травня до 14 липня 2017 року, представили дослідники соціологічної компанії GfK  Анастасія Шуренкова та Дмитро Беланенко.

Із презентації вбачається, зокрема, що в ході отримання судових послуг 74,8 відсотків громадян не використовували неформальних практик, а 10,7 відсотків громадян використовували при цьому особисті зв’язки, знайомства або дали гроші.

У матеріалах презентованого дослідження відсутні відомості, наприклад, хто вимагав у громадян гроші, майно, послуги або внески у благодійні фонди в ході отримання судових послуг.

Результати пілотного соціологічного дослідження рівня та сприйняття корупції будуть використовуватися в ході розробки та реалізації державної антикорупційної політики в Україні.