Національна школа суддів України

Зміцнення викладацького потенціалу суддівської освіти та імпульс для доброчесності правосуддя

5-6 липня 2016 року Національна школа суддів України за підтримки проекту “Розробка стандартизованих програм підготовки суддів” Координатора проектів ОБСЄ в Україні проводить тренінг для тренерів з навчального курсу “Антикорупційне законодавство та практика його застосування”.

Відкриваючи тренінг, в.о. ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна звернула увагу  на  роль і місце суддівської освіти у формуванні доброчесного правосуддя. При цьому вона відмітила, що  комплексний курс, над розробкою якого працювали найдосвідченіші судді та наукові співробітники Національної школи суддів України, має на меті допомогти суддівському корпусу в повній мірі оволодіти знаннями і вирішити складні питання, які виникають під час застосування антикорупційного законодавства. Завдання курсу – закласти підвалини для підвищення рівня власної антикорупційної культури та удосконалення професіоналізму суддів у сфері антикорупційного законодавства.

У ході тренінгу майбутнім викладачам курсу були окреслені мета курсу та його навчальні цілі, опрацьовані методологічні аспекти проведення тренінгу.

У рамках експрес-опитування з демонстрацією відео “Україна без корупції” тренери обговорили проблеми, які виникають у судах щодо застосування антикорупційного законодавства.

Під час тренінгу був здійснений аналіз законодавства, зокрема, міжнародних зобов’язань України щодо запобігання корупції, чинного національного антикорупційного законодавства та статистики щодо розповсюдженості цього явища в Україні.

Значну зацікавленість у суддів викликали питання щодо механізмів запобігання корупційним правопорушенням, фінансової прозорості. У малих групах вони попрацювали над вирішенням ситуативних завдань, пов’язаних з  обмеженнями щодо використання службових повноважень, обмеженнями щодо одержання подарунків, запобіганням одержанню неправомірної вигоди, обмеженнями щодо сумісництва.

Особливу увагу під час тренінгу було присвячено запобіганню та врегулюванню конфлікту інтересів (потенційного та реального). На основі вирішення кейс-стаді розглянуто питання відповідальності за порушення антикорупційного законодавства.

Очікується, що результатом тренінгу буде зміцнення викладацького потенціалу вітчизняної суддівської освіти. Сподіваємось, що тренінг також надасть додатковий імпульс для формування доброчесності правосуддя.