Національна школа суддів України

Доступ жінок до правосуддя за європейськими стандартами

26–27 червня 2017 року Національна школа суддів спільно з Проектом Ради Європи та Європейського Союзу “Сприяння доступності правосуддя для жінок у шести країнах Східного Партнерства” проводить семінар– тренінг для суддів “Забезпечення для жінок рівного доступу до правосуддя через практичну діяльність суддів”.

Відкриваючи захід, проректор Володимир Мазурок зробив презентацію щодо ґендерного аспекту в суддівській освіті.

Заступник Голови Офісу Ради Європи Олена Литвиненко, у свою чергу, подякувала Національній школі суддів за плідну співпрацю. Вона також висловила упевненість, що спільні зусилля, які були вкладені в підготовку посібника для суддів і в організацію тренінгу, будуть мати позитивний результат – підвищення обізнаності суддів стандартам Ради Європи у сфері доступу жінок до правосуддя.

Серед ключових завдань семінару–тренінгу – пілотування проекту посібника для суддів і прокурорів “Забезпечення доступу жінок до правосуддя” та окреслення ролі суддів у просуванні ґендерно чутливого підходу до системи правосуддя.

До участі у семінарі була залучена Тетяна Фулей, начальник відділу науково-методичного забезпечння підготовки суддівського корпусу, яка у своєму виступі "Дискримінація на підставі статі та гендеру в Ураїні" показала зв'язок гендерних стереотипів та дискримінації з використанням відеофільмів, розроблених НШСУ у рамах навчальних курсів, а також на конкретних прикладах розкрила проблему дискримінації на підставі статі.

У ході семінару учасники детально проаналізують законодавство України у сфері протидії дискримінації за ознакою ґендеру, його практичне застосування та міжнародні стандарти захисту прав жінок.

Крім того, до змістовно наповненого тренінгу включено також практичні завдання – виявлення ґендерних стереотипів у ході здійснення правосуддя, розгляд справ із практики Європейського суду щодо ґендерно зумовленого насильства тощо.