Національна школа суддів України

Новий тренінг для закріплення нового процесуального інституту

27-29 березня 2019 року у місті Львові Національною школою суддів України у співпраці з українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи проводиться засідання групи розробників тренінгу “Врегулювання спорів за участю судді в адміністративному судочинстві”.

У вітальних словах було наголошено на важливості питань, пов’язаних з впровадженням в адміністративне судочинство нового процесуального інституту – врегулювання спору за участю судді, та необхідності оволодіння суддями як певними процесуальними, так і психологічними навичками проведення цієї процедури.

У засіданні групи розробників взяли участь експерт з питань судової реформи українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи Валентина Ростопіра та менеджер з організації заходів Олександра Баранюк, начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник Ольга Шаповалова, заступник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Андрій Маслюк, викладач відділу підготовки викладачів (тренерів) Юлія Герус, суддя Господарського суду Житомирської області Олексій Омельян, викладач Сертифікатної освітньої програми “Теорія та практика медіації” Національного юридичного університету імені Яросалава Мудрого Аліна Сергєєва.

Упродовж засідання розробники склали програму тренінгу, визначили мету та навчальні цілі, а також види інтерактивного навчання, що використовуватимуться під час тренінгу.

Були розроблені міні-лекції, присвячені історичним аспектам та міжнародній практиці врегулювання спорів за участю судді, зосереджено увагу на питаннях організаційно-правових засад (принципів) та особливостях проведення процедури ВСС у адміністративному судочинстві, опрацьовано психологічні аспекти врегулювання спорів за участю судді. Учасники групи також розробили практичні завдання, питання для клікерів та сценарій рольової гри.

За результатами роботи Національна школа суддів отримала якісний новий продукт, який в подальшому стане корисним для суддів адміністративної юрисдикції.