Національна школа суддів України

Обговорення практичних аспектів у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми

4–5 жовтня 2017 року в місті Чернівцях місцеве  регіональне відділення Національної школи суддів України у рамках проекту “Протидія торгівлі молоддю в Україні спільно з Міністерством міжнародних справ Канади та Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ)  з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих загальних та апеляційних судів проводить семінар на тему: “Практичні аспекти застосування судами України законодавства  з протидії торгівлі людьми, особливо малолітніми та дітьми”.

У семінарі беруть участь судді місцевих загальних та апеляційних судів Дніпропетровської, Івано–Франківської, Миколаївської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей.

Вітальними словами семінар відкрили заступник  координатора програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксана Горбунова та директор Чернівецького регіонального відділення Анатолій Огородник.

Семінар розпочав провідний науковий співробітник юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, доцент Андрій Орлеан, який у своєму виступі зосередив увагу на питаннях щодо кваліфікації та ознак злочину, передбаченого ст. 149 КК України.

Програмою семінару передбачено розгляд актуальних питань щодо кваліфікації злочину торгівлі людьми, особливостей розмежування торгівлі людьми зі суміжними злочинами, ознак торгівлі людьми, що підлягають доказуванню.

Для проведення семінару  також запрошено експертів Представництва МОМ Віталія Каська та  Михайла Андрієнка,  суддю Апеляційного суду Донецької області  Любомира Никифоряка, прокурора першого наглядового відділу Генеральної прокуратури України   Олександра Єгорова.

Учасники семінару проаналізують судову практику у кримінальних  провадженнях, пов’язаних із  торгівлею людьми, розглянуть питання щодо оцінки доказів і призначення судами  покарань за вчинений злочин та питання щодо розуміння стану уразливості, механізми захисту учасників кримінального судочинства.

Після закінчення семінару учасники поділяться враженнями та висловлять свої побажання та пропозиції.