Національна школа суддів України

Огляд проблемних питань у справах захисту біженців та шукачів притулку

30 листопада 2018 року в місті Харкові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів  України спільно із Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Харківським апеляційним адміністративним судом проведено  круглий стіл  для суддів місцевих та апеляційних судів на тему:  “Окремі питання захисту біженців та шукачів притулку”.

Вітальними словами захід відкрили молодший польовий офіцер Управління Верховного комісара у справах біженців Організації Об'єднаних Націй Вартан Мурадян, голова Харківського апеляційного адміністративного суду Геннадій Бершов та директор Харківського регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Валентина Коржик, яка подякувала організаторам за створення для суддівського корпусу можливості спілкування з колегами та експертами щодо  питань захисту біженців та шукачів притулку.   “Обговорення нагальних питань захисту прав біженців в Україні загалом  та, зокрема, у Харківській і прилеглих областях, а також, проблемних питань, які виникають при розгляді в судах справ щодо видворення іноземців чи осіб без громадянства, допоможе суддям розібратися в багатьох складних питаннях застосування норм міжнародного права та позитивно позначиться на якості розглянутих ними справ щодо дотримання прав біженців та шукачів притулку” , – зазначила Валентина Коржик.

Розпочав круглий стіл суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Василь Гуляк, надавши судову оцінку чутливим справам у контексті національної безпеки.

Судді–учасники обговорили проблемні питання, які виникають при розгляді справ щодо видворення іноземців чи осіб без громадянства.

Про видворення та екстрадицію розповів заступник начальника відділу по роботі з іноземцями та адміністративного провадження штабу Харківського прикордонного загону лейтенант Дмитро Катриченко.

Важливим для використання в роботі був виступ Вартана Мурадяна, який доповів про судову практику з питань надання притулку країнами ЄС, іншими країнами з розвиненою правовою системою та зробив порівняльний аналіз міжнародних стандартів і захисту біженців.