Національна школа суддів України

Передумови нової якості правосуддя

1 лютого 2017 року програма USAID "Нове правосуддя" провела щомісячну зустріч донорів та виконавців проектів, які працюють у сфері зміцнення верховенства права в Україні. Метою зустрічі було обговорення системи підготовки кандидатів на посади суддів новосформованого Верховного Суду.

 




Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук презентував представникам міжнародних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги концептуальне бачення щодо розробки та практичної реалізації спеціальної комплексної програми підготовки та підвищення кваліфікації новообраних суддів Верховного Суду.  Микола Оніщук підкреслив, що першочергово переможцям конкурсу на етапі до призначення на посаду планується допомогти у входженні у професію та отриманні відповідних фахових знань і навичок суддівської діяльності (в тому числі специфічних для Верховного Суду). До навчання будуть залучені судді іноземних Верховних судів, судді ЄСПЛ,  експерти організацій Ради Європи.

Крім того, судді зможуть підвищити кваліфікацію за власним вибором на тематичних короткотермінових тренінгах, дистанційних курсах, тощо – відмітив ректор. Періодичні тренінгові курси включатимуть такі теми як оновлене процесуальне законодавство, суддівська майстерність та інші курси, виходячи з потреб майбутніх суддів, врахованих на початковому етапі функціонування ВС. Новообрані  судді в перший рік роботи  проходитимуть також обов’язкову тижневу підготовку, за різними програмами в залежності від спеціалізації суддів.

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги  надасть можливість Національній школі суддів України забезпечити таку підготовку майбутніх суддів, яка дозволить касаційній інстанції запрацювати на якісно новому рівні - наголосив ректор.

Підсумовуючи, Микола Оніщук відзначив, що з моменту попередньої такої тематичної зустрічі вдалося досягти значних якісних зрушень у системі суддівської освіти, тож важливо щоб плідна злагоджена взаємодія у розбудові кваліфікованого правосуддя була продовжена. 

Під час зустрічі ректор відповів на запитання учасників щодо окремих напрямків діяльності Національної школи суддів України та інституційного розвитку установи, запровадження в діяльність Національної школи суддів України кращого світового досвіду.