Національна школа суддів України

Підтримання кваліфікації суддів та працівників апарату Верховного Суду

4–5 червня 2018 року Національна школа суддів України у співпраці з Проектом Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні” проводить підготовку суддів та працівників апарату Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.  

Вітальними словами захід відкрили ректор Національної школи суддів України, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Микола Оніщук, Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Михайло Смокович та партнер постійного радника проекту Twinning, начальник відділу міжнародної правової взаємодії Верховного Суду Ліна Губар.

Ректор відмітив, що  сформована нині  судова практика буде індикатором успіху реформи правосуддя, зміни до Конституції в частині правосуддя укріпили незалежність суду, врегулювали питання добору та відповідальності суддів. Настав час, у тому числі  через засоби суддівської освіти, зміцнити компетенційну складову професійної діяльності судді. Микола Оніщук відмітив, що підготовка є важливою складовою комплексної програми підготовки суддів Верховного Суду, та висловив сподівання, що в ході спільної роботи судді в конструктивній атмосфері обміняються думками з тематики, яка становить спільний інтерес для суддів різних країн, обговорять проблемні питання, обміркують шляхи їх вирішення. 

Досвідом країн Європи з питань касаційного розгляду поділиться суддя Федерального адміністративного суду Федеративної Республіки Німеччина Мартін Штайнкюлер.

Тематику програми підготовки суддів Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді зорієнтовано на розгляд низки професійних питань:

“Розвиток адміністративного судочинства у Німеччині – адміністративні суди та адміністративне судочинство в Німеччині”;

“Засади адміністративного судочинства”;

“Повноваження адміністративних судів у публічно-правових спорах: розмежування публічного та приватного права”;

“Своєчасний та якісний розгляд справ”;

“Судовий контроль у справах, коли адміністративний орган наділений повноваженням діяти на власний розсуд”;

“Справи, що мають бути розглянуті у скорочені строки”;

“Подання Верховного Суду до Конституційного Суду”;

“Роль судді”;

“Стандартизація, правова визначеність та передбачуваність рішень”;

“Важливість судової практики Європейського cуду з прав людини”;

“Тлумачення статті 328 (5) Кодексу адміністративного судочинства”;

“Тлумачення (недосконалого) закону”;

“Організація роботи суду”;

“Люстрація суддів та прокурорів”.

Довідково: Проект Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні” впроваджується Верховним Судом спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, Міністерством юстиції Латвійської Республіки та Верховним судом Латвійської Республіки.

Метою проекту є посилення незалежності та ефективності судової влади за рахунок впровадження європейських стандартів, а також підвищення інституційної спроможності Верховного Суду, що дозволить сформувати єдину судову практику при здійсненні правосуддя і сприятиме зміцненню верховенства права в Україні.