Національна школа суддів України

Свобода вираження поглядів у практиці Європейського суду з прав людини

27 червня 2017 року в місті Києві Національна школа суддів України спільно з громадською організацією “Партнери цифрового правозахисту” за підтримки Ініціативи з верховенства права Американської асоціації юристів проводить семінар з метою підвищення рівня кваліфікації суддів апеляційних судів на тему:Свобода вираження поглядів у практиці Європейського суду з прав людини.  

Відкрили  семінар проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Володимир Мазурок, співзасновник та керуючий партнер громадської організації “Партнери цифрового правозахисту”, кандидат юридичних наук Ольга Кирилюк та партнер громадської організації “Партнери цифрового правозахисту”, адвокат Олександр Папуця.

 

Свобода вираження поглядів є опорою демократичного суспільства, однією з основоположних умов прогресу та розвитку країни. Тому, заступник директора громадської організації “Центр демократії та верховенства права”, юрист Тетяна Олексіюк під час свого виступу детально обговорила із суддями важливе питання щодо свободи вираження поглядів відповідно до статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та сфери дії цієї норми, здійснивши ґрунтовний аналіз категорій та форм вираження поглядів, що захищаються. Начальник відділу науково–методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Фулей у презентації порушила питання загальних принципів обмеження свободи вираження поглядів: правомірної мети, необхідності в демократичному суспільстві та пропорційності втручання держави в реалізацію права на свободу вираження поглядів. Практично значущою є тема виступу керівника напрямку “Медіа Право” громадської організації “Центр демократії та верховенства права” Віти Володовської щодо свободи вираження поглядів та права на повагу до приватного життя, зокрема, пошуку балансу. У ході виступу Тетяни Олексіюк та Віти Володовської було обговорено питання співвідношення свободи вираження поглядів та захисту національної безпеки.

Розгляд та обговорення проблем щодо свободи вираження поглядів у практиці Європейського суду з прав людини викликало в учасників семінару  жвавий інтерес.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.