Національна школа суддів України

Формування єдиної правозастосовчої практики - передумова підвищення довіри до суду

6 грудня 2017 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук виступив з доповіддю щодо забезпечення єдності судової практики в контексті судової реформи в  Україні під час презентації Висновку № 20 Консультативної ради європейських суддів “Про роль судів у забезпеченні єдності застосування закону”.

Метою заходу, окрім аналізу Висновку, було обговорення особливостей забезпечення єдності судової практики  з урахуванням стандартів Ради Європи, обмін думками щодо ролі Верховного Суду в забезпеченні єдності судової практики.

Учасниками заходу були судді Верховного Суду, апеляційних судів та судів першої інстанції, члени Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, правники та науковці, представники громадських та міжнародних організацій, експерти Ради Європи. Участь у заході взяли також  проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна та начальник відділу Тетяна Пустовойтова.

Високий рівень дискусії задали заступник Глави Адміністрації Президента України – координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, голова Консультативної ради європейських суддів Нілс Енгстад, суддя Конституційного Суду України, член Консультативної ради європейських суддів Віктор Городовенко.

Констатувалось, що однакове й уніфіковане застосування норм права забезпечує загальнообов’язковість закону та правову визначеність у державі. Єдине застосування законів поліпшує громадське сприйняття справедливості та правосуддя,  якщо ж суд вирішує відхилитися від попередньої судової практики, про це має бути чітко зазначено в його рішенні.

 Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук виступив з презентацією щодо забезпечення єдності судової практики в контексті судової реформи в  Україні. Ректор детально проаналізував процесуальні механізми забезпечення єдності судової практики новим Верховим Судом, процесуальні фільтри для касаційного оскарження. Формування єдиної правозастосовчої практики є важливим фактором підвищення довіри до суду – наголосив Микола Оніщук.

Ознайомитись з проектом перекладу Висновку №20 Консультативної ради європейських суддів "Про роль судів у забезпеченні єдності застосування закону".

Презентацію організовано за підтримки Всеукраїнської громадської організації “Асоціація правників України»”, Ради з питань судової реформи та Проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні”.