“Обличчя” насильства та його особливості
10–11 березня 2020 року в місті Львові Національна школа суддів України проводить загальноукраїнський семінар для суддів апеляційних та місцевих загальних судів на тему: “Практика розгляду кримінальних проваджень за вчинення ґендерно зумовленого домашнього насильства”.
Семінар відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка привітала учасників та зазначила, що ґендерно зумовлене насильство є гострою соціальною проблемою, оскільки від нього страждають жінки, діти та чоловіки незалежно від віку та соціального статусу. Шлях до подолання ґендерно зумовленого домашнього насильства полягає через зміни у свідомості суспільства та ставленні до цього явища. Тому для комплексного та системного розуміння до програми заходу включено не лише законодавчі норми та судову практика із цього питання, а й питання щодо психології цього явища та його особливості.
Для проведення семінару запрошено суддю Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Надію Стефанів, суддю Дніпровського районного суду міста Києва Віру Левко, суддю Буського районного суду Львівської області Ганну Шендрікову, директора Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, доктора юридичних наук Георгія Попова, керівника психологічної служби ДОЗ ЛОДА, судового експерта-психолога Зоряну Кошулинську та адвоката, головного юрисконсульта Центру “Жіночі перспективи” Галину Федькович.
Роботу семінару розпочато із загального огляду нового законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Під час занять судді-учасники розглянуть особливості кримінальної та адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, застосування норм нового законодавства щодо закриття провадження та зворотної дії закону в часі, проблемні питання застосування норм Цивільного процесуального кодексу України щодо обмежувального припису та кваліфікації кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, особливості розгляду справ за ст.125 КК України, пов’язаних із домашніх насильством.