Національна школа суддів України

Підсумки тижневого навчання суддів апеляційних адміністративних судів

26 листопада 2021 року Національна школа суддів України провела заключний день тижневої онлайн–підготовки суддів апеляційних адміністративних судів.

Програма фінального дня була присвячена висвітленню важливих та актуальних питань. Зокрема, суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, докторка юридичних наук Олена Губська скерувала суддів до особливостей розгляду спорів стосовно проходження публічної служби.

Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб у 2014–2018 роках Жанна Лук’яненко ініціювала обговорення питань застосування Європейської Конвенції з прав людини та практики Європейського суду в адміністративному судочинстві. Рішення Європейського суду проти України.

Суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, кандидатка юридичних наук Тетяна Чумаченко розкрила особливості врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності суддів.

Суддя Великої Палати Верховного Суду, кандидат юридичних наук Олександр Золотніков приділив увагу обговоренню актуального питання щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції за результатами практики Великої Палати Верховного Суду.

Узагальнив результати усієї тижневої програми підготовки суддів апеляційних адміністративних судів ректор Микола Оніщук, озвучивши пропозиції щодо напрямків майбутньої співпраці та підкресливши, що при формуванні програми НШСУ були враховані усі побажання, висловлені суддями.

Ректор надав можливість суддям апеляційних адміністративних судів поділитися враженнями від програми, підвів підсумки заключного дня роботи та подякував викладачам за сумлінну роботу. А також запевнив, що за результатами проходження підготовки слухачі та слухачки отримають відповідні Сертифікати.

Зі свого боку судді акцентували увагу на тому, що навчання було змістовним і мотивуючим, а спілкування з викладачами дуже корисним.