Національна школа суддів України

Семінар для суддів в он-лайн режимі

14 березня 2018 року Національна школа суддів України в режимі відеоконференції проводить семінар для суддів на тему: “Застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідна практика Європейського суду з прав людини”.

Вітальними словами семінар відкрили проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Анатолій Костенко та начальник відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Фулей.

Анатолій Костенко зазначив, що трансляція проводиться в он-лайн режимі юристами українського відділу Секретаріату Європейського суду з прав людини  безпосередньо з міста Страсбурга (Франція). До участі у відеоконференції запрошено суддів судових палат у цивільних справах апеляційних судів, суддів апеляційних адміністративних, окружних адміністративних, та суддів місцевих загальних судів. Модератори семінару – Тетяна Фулей та юрист інформаційного департаменту Секретаріату Європейського суду з прав людини Вікторія Чернійчук

Юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини Тарас Пашук у  своєму виступі зосередить увагу суддів на загальних принципах статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідній практиці  Європейського суду з прав людини у справах щодо України. Вікторія Чернійчук розгляне з учасниками відеоконференції рішення Великої Палати Європейського суду з прав людини у справах “Фабіан проти Угорщини” та “Белане Надь проти Угорщини” та ознайомить із практикою Європейського суду з прав людини щодо пенсійних питань (стаття 1 Першого протоколу).

У ході семінару учасники поділяться своїми думками, судженнями, професійним досвідом та отримають авторитетні, професійні та змістовні відповіді на всі свої запитання.                           

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.