Національна школа суддів України

Особливості здійснення судочинства в умовах воєнного стану

3–5 жовтня 2021 року Національна школа суддів України проводить у програмі “Zoom” підготовку та підвищення рівня кваліфікації помічників суддів місцевих загальних та апеляційних судів.

Начальник відділу підготовки суддів Іван Балаклицький відкрив навчальний захід, привітав учасників та ознайомив з порядком проходження онлайн–навчання і включеними до програми темами.

На початку підготовки разом з директором Академії фінансового моніторингу, професором Ростиславом Марчуком помічники суддів обговорили актуальні питання запобігання корупції серед працівників патронатної служби судової влади та отримали практичні рекомендації щодо дотримання норм антикорупційного законодавства у професійній діяльності.

Виступ провідної наукової співробітниці відділу “Тестологічний центр”  Національної школи суддів України, докторки філософії в галузі “Право” Тетяни Богданевич  було присвячено основам цифрової обізнаності у сфері  правосуддя, під час якого, учасники підготовки дізналися про інноваційні технології, що можуть використовуватися в роботі працівників апаратів судів, перспективи їх розвитку та застосування з урахуванням міжнародного досвіду, отримали поради щодо роботи із цифровими інструментами, вивчили окремі питання цифрової безпеки щодо використання месенджерів та мобільних застосунків.

На практичному занятті головної наукової співробітниці відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, доцентки, кандидатки філологічних наук Оксани Кабиш помічники суддів удосконалили свої вміння та знання в мовному оформленні судово-процесуальних документів відповідно до норм чинного Українського правопису.

Психологиня відділу науково–методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України Анжеліка Фарафонова обговорила з учасниками підготовки особливості  емоційного переживання в нестандартних життєвих ситуаціях, допомогла їм розвинули свої навички саморегуляції та керування стресом, а також оволодіти методиками самоконтролю власних емоцій.

Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова, кандидатка юридичних наук Тетяна Штих  запропонувала до обговорення основні засади процесуального порядку та особливості опрацювання матеріалів про адміністративне правопорушення в судових справах.

Огляд новел Кримінального Кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України, були темою доповіді судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ігоря Чорного. На наступному занятті викладача було запропоновано тему для ознайомлення про кримінальне провадження в умовах воєнного стану.

Головна спеціалістка Дніпровського регіонального відділення, суддя у відставці Віра Гайдук разом зі слухачами опрацювала актуальні питання, пов’язані з розглядом цивільних справ про усиновлення та позбавлення батьківських прав в умовах воєнного стану.

Безспірність окремого провадження та особливості розгляду заяв про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою у своєму виступі розкрила суддя Володарського районного суду Київської області Людмила Макаренко.

Разом із суддею Маловисківського районного суду Кіровоградської області Дмитром Кратком слухачі подискутували про співвідношення злочинів проти основ національної безпеки України як між собою, так і з суміжними кримінальними правопрушеннями.

На завершення підготовки спільно із директоркою Харківського регіонального відділення Національної школи суддів, суддею у відставці Лілією Гуцал учасники підготовки розглянули  питання позовної давності, порядок  її обчислення та наслідки спливу.

Під час підготовки помічники суддів мали можливість отримати від досвідчених викладачів фахові відповіді на свої  практичні питання, що виникають у їхній професійній діяльності.