Вимоги до наукових статей, що подаються до журналу «Слово Національної школи суддів України»
Вимоги до наукових статей, що подаються до журналу «Слово Національної школи суддів України»
Наукова стаття обов’язково має містити такі елементи:
- назва;
- інформація про автора, співавторів (не більше двох);
- постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
- аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання відповідної проблеми і на які спирається автор (співавтори);
- виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується стаття;
- формулювання цілей статті (постановка завдання);
- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
- висновки з дослідження і перспективи подальшого наукового пошуку у відповідному напрямі;
- посилання на використані джерела;
- анотації та ключові слова українською, російською та англійською мовами.
Загальний обсяг публікації не повинен перевищувати 15 сторінок (Times New Roman; кегль 14; інтервал 1.5; поля справа, знизу та вгорі – 15 мм, зліва – 30 мм).
У верхньому правому куті титульної сторінки статті зазначається повністю ім’я та прізвище автора (співавторів), посада, яку обіймає (ють) автор (співавтори), науковий ступінь, вчене звання, класний чин (у разі наявності).
Після інформації про автора (співавторів) наводиться назва публікації з вирівнюванням по центу сторінки і виділяється жирним шрифтом.
Посилання у статті оформлюються пронумерованими зносками. Номер зноски проставляється в кінці цитати арабськими цифрами та повинен збігатися з відповідним номером зноски, яка розміщується в кінці сторінки статті, на якій робиться посилання і відмежовується від основного тексту горизонтальною рискою. Кількість джерел у використаних матеріалах не повинна перевищувати 20. У списку використаних матеріалів слід вказати: для періодичних видань – прізвище та ініціали автора статті, її назву, найменування та рік видання, номер, сторінку; для книг - прізвище та ініціали автора, назву книги, місто та рік її видання, сторінку.
Після тексту статті наводяться анотації та ключові слова (від п’яти до десяти). Ключове слово – це слово (словосполучення) із тексту статті, що несе змістовне навантаження і відображає основний її зміст поза контекстом.
Для опублікування статті на адресу особи, відповідальної за випуск направляються такі матеріали:
- роздрукований примірник наукової статті;
- електронний примірник статті у форматі *doc і файл з фотографією автора (співавторів) у форматі *jpg або *tif (не менше 600 dpi);
- відомості про авторів – ім’я та прізвище (повністю), посада та місце роботи, у разі наявності – науковий ступінь, вчене звання, класний чин, а також контактний телефон і електронна адреса;
- витяг із протоколу засідання вченої ради факультету, кафедри про рекомендування статті до друку (для аспірантів та здобувачів).
До друку приймаються неопубліковані раніше матеріали, що мають наукову та практичну цінність, містять глибокий самостійний аналіз сучасних проблем розвитку юридичної науки, законодавства та практики.
Автор несе відповідальність за достовірність фактичних даних та інформації, що міститься в науковій статті, за чіткість викладу матеріалу, посилання, а також за мовно-стилістичне оформлення думки. Посилання на використані джерела обов’язкові.
У разі недотримання вищезазначених вимог щодо оформлення матеріалів редакційна колегія залишає за собою право їх не розглядати.
У статтях можуть бути висловлені погляди їхніх авторів, які можуть не збігатися з поглядами членів редакційної колегії.
Редакційна колегія залишає за собою право рецензування, редагування, скорочення та відхилення статей.
Наукове та літературне редагування наукових статей та інформаційних матеріалів, що готуються до опублікування в журналі “Слово НШСУ”, також проводиться фахівцями видавництва.
Контактна інформація:
Поштова адреса:01032, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 120 А
E-mail: metod.vrj@nsj.gov.ua
тел. (044) 597-09-28 - відповідальний секретар редакційної колегії, начальник відділу Національної школи суддів України, к.ю.н.,
Оксана Василівна Шамрай