Національна школа суддів України

Апробація тренінгу щодо справ про адміністративні правопорушення

12 грудня 2017 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України в межах підготовки суддів місцевих загальних судів проведено апробацію тренінгу з навчального курсу для кандидатів на посаду судді на тему: “Судочинство у справах про адміністративні правопорушення”.

Відкриваючи захід, директор регіонального відділення Володимир Поплавський,  суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці, кандидат юридичних наук Ольга Булейко та викладач відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Олександр Коротких розповіли про актуальність теми тренінгу, ознайомили учасників з метою,  завданнями і регламентом заходу та представили викладачів.

Для проведення тренінгу запрошено Ольгу Булейко, суддю Ірину Шаповалову, суддю Святошинського районного суду м. Києва Вікторію Жмудь, суддю Дніпровського районного суду м. Києва Віру Левко. Фасилітатором запрошено доцента, кандидата юридичних наук Дениса Голобородька.

Під час обговорення теми: “Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією” Ольга Булейко  зупинилися на розгляді загальної характеристики адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією, та провела “мозковий штурм” і модеровану дискусію щодо проблем, які найчастіше виникають у суддів під час розгляду справ.

Актуальною для учасників тренінгу була міні-лекція з використанням презентації  Power Point на тему: “Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Фінансовий контроль. Невжиття заходів щодо протидії корупції”, яку провела Вікторія Жмудь.  Після завершення міні-лекції учасники тренінгу взяли активну участь в обговоренні, виконали практичне завдання в малих групах та представили результати своїх робіт.

Перед початком розгляду питання стосовно порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів було проведено експрес-опитування за допомогою клікерів.

Віра Левко виступила з міні-лекцією на тему: “Накладення стягнення у справах про адміністративні правопорушення”.

Після закінчення заходу суддями–тренерами було проведено анкетне оцінювання суддів, а також анкетне опитування учасників щодо якості та  корисності проведення тренінгу.

Повний текст програми тренінгу розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.