Національна школа суддів України

Особливості розгляду адміністративних справ

21 лютого 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом з метою підвищення рівня кваліфікації суддів окружних та апеляційних адміністративних судів проводить загальноукраїнський семінар на тему: “Децентралізація публічної влади. Особливості розгляду справ, пов’язаних з оскарженням фізичними чи юридичними особами рішень, дій чи бездіяльності органів місцевої влади”.

Вітальними словами захід відкрили голова Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віктор Олійник (модератор семінару) і суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Чумак. Директор регіонального відділення Володимир Поплавський ознайомив учасників із програмою заходу, розповів про досвід проведення в регіональному відділенні одноденних загальноукраїнських семінарів та представив викладачів.

Для проведення інтерактивної лекції щодо загальної характеристики системи органів публічної влади, правових засад діяльності органів місцевого самоврядування запрошено доцента Інституту “Митна академія” Університету митної справи та фінансів, кандидата юридичних наук Ірину Коросташову.

Зосередить увагу експерт Дніпропетровського Центру місцевого самоврядування Гладка Олена.

Про повноваження Державної регуляторної служби України у сфері здійснення регуляторної політики органами виконавчої влади і місцевого самоврядування та про наслідки порушення регуляторної процедури розповість головний спеціаліст Державної регуляторної служби у Дніпропетровській області Єкатерина Грек.

Начальник управління із загальних питань Дніпропетровської обласної ради Олена Шевчук ознайомить суддів із порядком скасування актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також порядком підготовки і передачі документів в архів.

Під час обговорення питання щодо здійснення правової експертизи та державної реєстрації нормативно-правових актів органів виконавчої влади співробітники Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області – начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Анна Василишина і заступник начальника відділу реєстрації нормативно-правових актів правової роботи та правової освіти Надія Коломоєць зупиняться на проблемних питаннях відповідальності за порушення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів та ознайомлять із проеком “Я маю право”.

Практично значущими для учасників семінару будуть виступи суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду – доктора юридичних наук Василя Ількова і кандидата юридичних наук Ірини Верби, які звернуть увагу на особливості розгляду адміністративних справ, пов’язаних з оскарженнями фізичними чи юридичними особами рішень, дій чи бездіяльності органів місцевої влади, та наведуть приклади із особистого досвіду.

Аналіз судової практики розгляду цієї категорії спорів проведе Сергій Чумак.

У ході семінару судді-учасники поділяться думками і професійним досвідом та отримають відповіді на всі свої запитання.

На завершення буде проведено анкетування щодо якості семінару й актуальності тематики. Кожному судді, який брав участь у семінарі, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.