Національна школа суддів України

Оновлені правописні норми сучасної української мови в юридичному підстилі офіційно-ділового стилю

11 жовтня 2019 року Дніпровським регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар-практикум для суддів місцевих та апеляційних на тему: “Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма. Нова редакція українського правопису”.

Вітальними словами захід відкрив в. о. директора Дніпровського регіонального відділення Володимир Поплавський, який ознайомив учасників з метою і  регламентом семінару та звернув увагу на його актуальність.

Викладач, доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук Неонілла Баракатова провела навчання в режимі  інтерактивних лекцій із використанням презентацій Power Point та виконанням практичних завдань за окремими блоками:

оновлені правописні норми сучасної української мови в юридичному підстилі офіційно-ділового стилю;

етикет усного й писемного мовлення як складова фахової майстерності;

граматичні структури мови судочинства.

Обговорення правил уживання мовних конструкцій і виконання практичних завдань викликали у слухачів зацікавленість і активну дискусію.

Після завершення заходу викладачка провела експрес-опитування за допомогою електронної системи клікерів, що дозволило перевірити рівень отриманих знань і навичок, та анкетне опитування щодо якості та корисності проведення семінару. Кожному судді, який взяв участь у заході, було вручено Сертифікат Національної школи суддів України.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України.