Національна школа суддів України

Доступ до правничої професії для високопідготовлених правників

4 жовтня 2017 року в місті Харкові проректор Володимир Мазурок узяв участь у круглому столі “Єдиний державний кваліфікаційний іспит як передумова доступу до правничої професії: зарубіжний досвід та способи впровадження в Україні”, який проводиться в межах форуму “Право та проблеми сталого розвитку в умовах глобалізованого світу” 3-6 жовтня 2017 року.

Форум проводиться за підтримки  Програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Нове правосуддя” та Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Круглий стіл, організований у рамках цього форуму, став майданчиком для обговорення сучасних проблем якісної підготовки правників в Україні, поточного стану справ щодо кваліфікаційний іспитів на доступ до професії судді, адвоката, прокурора та нотаріуса, іноземного досвіду застосування Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) задля забезпечення належної якості кадрового корпусу правничої професії у глобальному контексті розвитку країн тощо.

Володимир Мазурок проінформував учасників круглого столу про стан та актуальні завдання суддівської освіти. Зокрема, проректор торкнувся  особливостей сучасного добору кандидатів на посаду судді та їх спеціальну підготовку.

Крім того, Володимир Мазурок поділився досвідом Національної школи суддів України щодо створення тестологічного центру, основними завданнями якого є розробка тестових завдань і підготовка модельних судових справ для проведення кваліфікаційного оцінювання суддів, проведення доборів кандидатів на посаду судді та суддів тощо.

Проректор також взяв участь у дискусії щодо інших актуальних питань, що стоять перед юридичною освітою.

За результатами проведення круглого столу учасники напрацювали рекомендації для виконання Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року щодо запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту як інструмента поєднання освітніх і професійних стандартів для забезпечення якості юридичної освіти та правничої професії в Україні.