Національна школа суддів України

Захист права власності в господарському судочинстві

29 вересня 2017 року в місті Харкові регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Харківським апеляційним господарським судом  проводить семінар для суддів господарських судів на тему: “Особливості поновлення порушених прав власника при розгляді справ в порядку господарського судочинства”.

Вітальною промовою захід відкрили в. о. директора регіонального відділення Яна Шевцова та заступник голови Харківського апеляційного господарського суду Олексій Крестьянінов. “Запровадження системи електронної реєстрації дало змогу взяти участь у семінарі суддям з усіх регіонів України.  Тема заходу, присвячена захисту права власності, покликала приєднатися до дискусії не тільки суддів, як основних адресатів навчальних заходів Національної школи суддів України, а й представників наукової спільноти, прокуратури, Фонду державного майна України, органів державної влади та місцевого самоврядування. Отже, завдяки широкому представництву учасників, захід обіцяє бути корисним та змістовним, а діалог – конструктивним”, – зауважила Яна Шевцова.

Науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Денис Сибільов, Василь Крат, Олег Печений, Сергій Сиротенко та Сергій Казанцев висвітлять окремі питання виконання судових рішень про захист права власності, особливості захисту права власності на об’єкт будівництва, спірні аспекти застосування статті 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини  та основоположних свобод тощо.

Суддя Харківського апеляційного господарського суду Валентина Лакіза зверне увагу на проблемні питання захисту права власності, що виникають у справах про банкрутство.

Судді господарського суду Харківської області Олексій Бринцев, Павло Хотенець та Іван Жигалкін обговорять правове регулювання визнання права власності в Україні та нетипові способи його захисту.

З інтерактивною лекцією “Особливості поновлення порушених прав власника – держави в практиці регіонального відділення Фонду державного майна України в Харківській області” виступить начальник відділу правового забезпечення регіонального відділення Фонду державного майна України в Харківській області Ангеліна Антонова.