Національна школа суддів України

Одеське регіональне відділення

Директор — Пироговський Володимир Терентійович

Звання:

- суддя у відставці, заслужений юрист України (2020)
Телефон:
+38 048 703 30 63
Електрона пошта:
rv_odesa@nsj.gov.ua


Одеське регіональне відділення Національної школи суддів України здійснює організацію і проведення підготовки та періодичного навчання суддів місцевих судів з метою підвищення рівня кваліфікації та підготовки та підвищення рівня кваліфікації працівників апаратів місцевих та апеляційних судів Одеської, Миколаївської, Херсонської областей, Кіровоградської області (Ульяновського, Гайворонського та Голованівського районних судів), а також проводить спеціальну підготовку кандидатів на посаду суддів та підготовку співробітників Служби судової охорони.

Колектив Одеського регіонального відділення  працював у складі 6 працівників: директор  –  Володимир Пироговський,  заступник директора –  Тетяна Золотнікова, головні спеціалісти – Юлія Кузмінчук (соціальна відпустка) та Ірина Ніколенко, провідні спеціалісти – Тетяна Тодорова та Оксана Громік.

З 2015 по 2020 роки  Одеське РВ провело підготовку 12 070 осіб, з яких 4 899 суддів та 7 171 працівників апаратів судів.

У зв’язку з рішенням Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року про обмеження заходів з метою протидії поширенню в Україні корона вірусу СОVID -19 та наказів ректора, Одеське РВ з березня 2020 року проводило онлайн заняття.

Підготовка та періодичне навчання з метою підвищення рівня кваліфікації суддів та працівників апаратів судів здійснюється  відповідно до календарних планів, стандартизованих програм і програм підготовки відповідних категорій слухачів. Тематика занять формувалась із урахуванням потреб і пропозицій суддів та працівників апаратів судів. Наприклад, проводилися семінари щодо діяльності слідчих суддів, підвищення ефективності здійснення цивільного та адміністративного судочинства, а також щодо визначеності юрисдикції господарських судів та ін.

У рамках підготовки та періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації в Одеському РВ НШСУ у 2020 році проведено 20 занять для 542 суддів:

  •  5 тижневих підготовок суддів для 141 судді місцевих судів;
  •  16 занять для 400 суддів у рамках періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації;
  •  1 програма навчання для підвищення кваліфікації судді, який тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя.

За результатами підготовки проводилось анкетування слухачів для налагодження зворотного зв’язку та покращення процесу підготовки, аналіз анкет зворотного зв’язку показав, що із загальної кількості слухачів, які брали участь в опитуваннях, 75,0% осіб відповіли, що заплановані цілі навчання досягнуті; 82,0%  суддів-слухачів відповіли, що знання, отримані під час підготовки, для них будуть практично корисними.

У 2020 року в Одеському РВ НШСУ  викладацьку діяльність здійснювали 95 викладачів, з яких:

- 66 суддів;

- 9 штатних викладачів НШСУ;

- 23 інших фахівців, юристів-практиків і науковців.

У рамках підготовки працівників апаратів судів та підвищення рівня їхньої кваліфікації в Одеському РВ НШСУ у 2020 році проведено 21 заняття для 2 129 працівників апаратів судів:

  •  11 підготовок для 885 працівників апаратів судів;
  •  10 семінарів  для 1244 працівників апаратів судів.

Семінари, які проводились в Одеському РВ щодо публічної комунікації, фахового спілкування, тайм-менеджменту, запобігання конфліктів та українського ділового мовлення були дуже цікавими та корисними для слухачів, про  що було вказано слухачами в анкетах зворотного зв’язку.

 До підготовки працівників апаратів судів було залучено 55  викладачів, з яких: 28 – суддів; 1 – працівник територіального управління  Державної судової адміністрації України; 1 – працівник НШСУ; 25 – запрошені фахівці.

Разом з відділом спеціальної підготовки проведено 2 онлайн семінари- практикуми для співробітників Служби судової охорони Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.

Колектив Одеського регіонального відділення вдячний викладачам, колегам і слухачам за плідну співпрацю, активну участь у підготовці висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя, зворотний зв’язок упродовж 2020 року!

Упевнені в досягненні нових здобутків і організації плідних зустрічей!

 Інформує Одеське регіональне відділення